Sklep internetowy

Telefon: 516-061-921
Koszyk:
0,00
Home Porady › Konserwacja sprzętu komputerowego

Konserwacja sprzętu komputerowego

Sklep komputerowy


Komputery
w naszym
życiu są bardzo ważne. Dużo osób nie wyobraża sobie bez nich życia. W końcu dzięki nim możemy zapłacić rachunki, kupić nowe ubrania czy w wolnej chwili zagrać w gry. Komputery również pełnią bardzo ważną funkcję w wielu korporacjach więc ważne jest to, abyśmy utrzymywali je w należyty sposób. Wszechobecny kurz dostaje się tak naprawdę wszędzie, jeżeli nie będziemy systematycznie czyścić naszego sprzętu, obniży to jego wydajność przez co korzystanie z takiego sprzętu nie będzie komfortowe. Warto również co jakiś czas wymienić pastę termoprzewodzącą na naszym procesorze ponieważ ta po jakimś czasie traci swoje właściwości i zamiast pomagać w przewodzeniu ciepła, staje się blokadą co może skutkować przegrzewaniem się procesora.


Sklep komputerowy

Jak konserwować sprzęt i co jest do tego potrzebne?
Warto odkurzyć obudowę komputera sprężonym powietrzem a w szczególności system chłodzenia oraz wszystkie wentylatory. Sprężone powietrze można kupić w każdym serwisie komputerowym, jeżeli jednak nie jesteśmy go w stanie nabyć, można użyć odkurzacza z końcówką szczoteczki, przy czym trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić sprzętu. Jeżeli chodzi o wymianę pasty termoprzewodzącej - warto zainwestować w droższą pastę, sprawdzonego producenta, która swoje właściwości zachowa na dłużej. Należy najpierw zdjąć chłodzenie a następnie oczyścić procesor ze starej pasty. Standardowo wystarczy zwykły ręcznik papierowy, jeżeli jednak pasta nie chce zejść, poleca się użycie alkoholu izopropylowego. Jeżeli chodzi o laptopy, lepiej oddać je do serwisu komputerowego ponieważ jest to bardziej skomplikowana sprawa, przy braku zdolności manualnych, możemy uszkodzić nasz sprzęt.


Sklep komputerowy

Co ile konserwować taki sprzęt?
Zalecane jest czyszczenie takiego sprzętu mniej więcej raz na rok. Przy cięższych warunkach pracy sprzętu, częstotliwość takiej konserwacji sprzętu warto zmienić na raz co p
ół roku.


Sklep komputerowy


Sklep komputerowy