Sklep internetowy

Telefon: 516-061-921
Koszyk:
0,00
Home Porady › Przydatne programy dla systemu Windows

Przydatne programy dla systemu Windows

Przydatne programy


Sklep komputerowy


Sklep komputerowy
LibreOffice/OpenOffice
– jest to darmowy pakiet biurowy, który stanowi świetną alternatywę dla płatnego Microsoft Office. Dzięki aplikacjom w nim zawartym użytkownik może tworzyć i edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, a także bazy danych. Jego ogromną zaletą jest stosunkowo wysoka zgodność z plikami Microsoft Office.Sklep komputerowy

VLC media player – to odtwarzacz multimedialny umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.).

Główną zaletą programu jest to że pozwala on na odtwarzanie multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN). Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach.

Sklep komputerowy

WinRAR – to jeden z najpopularniejszych archiwizatorów dostępnych na rynku. Program zwraca swoją uwagę prostotą obsługi połączoną z dużymi możliwościami: dzięki niemu stworzymy nowe archiwa, zmodyfikujemy już istniejące, a także zabezpieczymy dane hasłem. Jeżeli archiwum ulegnie uszkodzeniu, to właśnie WinRAR będzie w stanie je naprawić.

Program obsługuje takie formaty jak RAR, ZIP, TAR, GZip, ISO, BZIP2 i 7-Zip.

Sklep komputerowy

K-lite Mega Codec Pack – to pakiet kodeków VFW/ACM, filtrów DirectShow i kilku innych narzędzi umożliwiających odtwarzanie wielu formatów plików audio i wideo. W jego skład wchodzą kodeki, za pomocą których można odtworzyć szereg najpopularniejszych formatów.

Sklep komputerowy

Adobe Reader – to najpopularniejsza wśród użytkowników i bezpłatna przeglądarka dokumentów zapisanych w formacie PDF. Aplikacja poza możliwością otwierania materiałów PDF pozwala również na ich wygodne drukowanie oraz wzbogacanie komentarzami i zaznaczanie wybranych fragmentów poprzez zakreślenie.

Sklep komputerowy

Adobe Flash Player – to wtyczka multimedialna przeznaczona do instalacji w przeglądarkach internetowych (m.in. Chrome, Firefox, Internet Explorer i Opera), która służy do wyświetlania animacji i filmów wykonanych w tej technologii. Bez jej zainstalowania przeglądanie niektórych witryn i uruchamianie filmów na stronach internetowych korzystających z Flasha może być niemożliwe.

Sklep komputerowy

Java SE Runtime Environment środowisko-interpreter nazywany również wirtualną maszyną Java (Java Virtual Machine), umożliwia uruchamianie na komputerze i przeglądarce internetowej tzw. apletów (programów) napisanych w języku Java. W praktyce jest niezbędnym elementem do uruchamiania wszelakich aplikacji napisanych w języku Java, niektórych popularnych programów (np. OpenOffice, Libre Office).

Sklep komputerowy

ESET NOD32 Antivirus – to legendarny już program antywirusowy słowackiej firmy ESET, charakteryzujący się bardzo szybkim silnikiem skanującym i dużą skutecznością działania. Potrafi on wykrywać i eliminować wirusy, rootkity, robaki internetowe, programy szpiegujące i wiele innych zagrożeń. Program bazuje na skutecznym i cieszącym się popularnością silniku antywirusowym ESET NOD32, który zapewnia skuteczną ochronę komputera przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności komputera na niezmienionym poziomie.

Sklep komputerowy

.NET Framework – jest bezpłatnym zestawem bibliotek pozwalających na uruchamianie i tworzenie aplikacji stworzonych z myślą o tej platformie. Najnowsza wersja to 4.8.

Sklep komputerowy

Ccleaner – to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności. Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.